You are currently viewing List Ojca Świętego Franciszka z okazji 600-lecia powołania Komisarzy Ziemi Świętej

List Ojca Świętego Franciszka z okazji 600-lecia powołania Komisarzy Ziemi Świętej

W 600. rocznicę ustanowienia Komisarzy Ziemi Świętej, które miało miejsce dnia 14 lutego 1421 roku przez papieża Marcina V, Ojciec Święty przysłał list do Kustosza Ziemi Świętej o. Francesco Patton, aby „wspierać i błogosławić tę cenną służbę”. Ojciec Patton odpowiedział na przesłanie Papieża Franciszka, datowane na 2 lutego, następnego dnia, w którym poinformował Ojca Świętego o zamiarze odprawienia Mszy św. przy Grobie Pańskim w Jerozolimie 15 lutego o godzinie 6.30 rano, ku pamięci wszystkich dobroczyńców i w podziękowaniu za pracę Komisarzy. Z tej okazji Kustosz odczyta podpisane przesłanie Ojca Świętego, a wszyscy bracia odmówią specjalne modlitwy za Papieża Franciszka i za jego posługę.

„Serdecznie dziękujemy za słowa potwierdzenia i zachęty” – napisał o. Patton. „Dziękuję za wsparcie i błogosławieństwo. Dziękujemy również za wszelką pomoc, jaką dajesz nam za pośrednictwem Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich i jej prefekta, Jego Eminencji Kardynała Leonardo Sandri. Wyrażając Wam całą naszą wdzięczność, pragniemy raz jeszcze okazać naszą synowską sympatię i posłuszeństwo uczuciem pełnego oddania.”

Poniżej – List Papieża Franciszka:

Watykan, 2 lutego 2021 r

Drogi bracie,

14 lutego minie 600. rocznica ustanowienia przez papieża Marcina V. Komisarzy Ziemi Świętej.

Po wszystkich tych stuleciach misja Komisarzy jest nadal aktualna: wspierać, promować i rozwijać misję Kustodii Ziemi Świętej, czyniąc możliwym utworzenie sieci stosunków eklezjalnych, duchowych i charytatywnych, których centralnym punktem jest ziemia, na której Jezus żył.

Wspieram i błogosławię tę cenną posługę i mam nadzieję, że może ona być coraz bardziej ziarnem braterstwa.

Wszystkich błogosławię całym sercem i proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie.

Bratersko,

Franciszek

Źródło: www.custodia.org