Kolekta na Boży Grób

Apel o solidarność z chrześcijanami w Ziemi Świętej

Drodzy Przyjaciele Ziemi Świętej!

Co roku coraz więcej chrześcijan w Izraelu i Palestynie opuszcza swoją ojczyznę. Ten fakt budzi ogromne zaniepokojenie. Wielu arabskich chrześcijan widzi w emigracji jedyną opcję na przyszłość. Ich liczba na ogół populacji spadła już do mniej niż dwóch procent.

Aby umożliwić im godne życie, jesteśmy wezwani do czynnej solidarności. Nasze współczucie i pomoc dodają im odwagi, by mimo trudnych warunków życia dawać świadectwo Ewangelii w regionie, z którego wywodzi się nasza wiara. Bez nich, jako „żywe kamienie” wspólnoty Kościoła, chrześcijaństwo w Ziemi Świętej miałoby wyłącznie charakter muzealny.

Nasza modlitwa i zbiórka na Boży Grób w Wielki Piątek są nieodzowne dla katolickiego zaangażowania w tym regionie. Dlatego proszę o Twoją hojną darowiznę na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej.

Zbiórka, która co roku odbywa się w Wielki Piątek jest przeznaczona wyłącznie dla wsparcia chrześcijan w Ziemi Świętej. Jest to znak solidarności katolików polskich z tamtejszą ludnością katolicką, z katolikami obrządku łacińskiego i wschodniego.

Z woli papieży opiekę duszpasterską w Ziemi Świętej franciszkanie sprawują od 1342 r., a od 1847 r. wraz z Patriarchatem Łacińskim w Jerozolimie. Parafie, szkoły oraz instytucje społeczne (które są otwarte dla wszystkich bez względu na wyznanie), potrzebują naszej szczególnej pomocy. Każde wsparcie finansowe jest dla tych ludzi jednocześnie zachętą do wytrwania w tych trudnych czasach w ojczyźnie Jezusa.

Proszę o przekazywanie tej prośby dalej, tak aby dotarła do jak najliczniejszego grona ludzi dobrej woli.

Niech Pan obdarzy Cię pokojem!

 

o. Bonifacy Suhak OFM
 Komisarz Ziemi Świętej

 

Bank PKO BP
Prowincja św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Polsce
Nr konta: 15 1020 4027 0000 1702 0313 6991
Tytułem: Boży Grób