You are currently viewing Apel Patriarchy Łacińskiego w Jerozolimie o udzielenie pomocy

Apel Patriarchy Łacińskiego w Jerozolimie o udzielenie pomocy

Publikujemy apel wydany przez Łacińskiego Patriarchę Jerozolimy.

Drodzy Bracia i Siostry,

Niech Pan obdarzy Was pokojem!

Ofiarność i modlitwa ożywiają całą szeroko rozumianą rodzinę Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy, zwłaszcza w czasach skrajnych trudności. Wiele istnień ludzkich zostało ocalonych i wiele cierpienia zniwelowanego dzięki Waszej odpowiedzi na wcześniejsze apele dotyczące: Covid-19, Gazy 2021; wybuchu w porcie w Bejrucie; oraz trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.

We wszystkich tych sytuacjach słyszeliśmy i staraliśmy się dać odpowiedź na wołanie biednych. Po raz kolejny ich wołanie słychać w Ziemi Świętej z powodu wojny, która trwa już od ponad trzech tygodni.

Obecny kryzys spowodował nie tylko śmierć, zniszczenia i głód w Gazie, ale także wysokie bezrobocie, zwłaszcza w rejonie Betlejem, oraz inne problemy społeczne w całej Ziemi Świętej. Stoimy w obliczu kryzysu, który dotyka niezliczone rodziny różnych wyznań i wszystkie nasze instytucje, w tym szkoły, szpitale i parafie. W Gazie nasze zasoby materialne zostały rozszerzone poza nasze mury, aby objąć naszych cierpiących sąsiadów i tych, którzy schronili się w innych miejscach.

Duch wzajemnego wspierania się stał się widoczny, kiedy również lokalni gracze wyciągnęli pomocną dłoń. Dzielimy się praktycznie wszystkim, od żywności i wody po leki i zapasy. W tym trudnym czasie nauczyliśmy się, że aby odbudować świat fizyczny, musimy budować i chronić zaufanie między ludźmi.

Skontaktowały się z nami setki osób z całego świata i pomogły w udzieleniu konkretnego wsparcia. Wiemy co mamy czynić, tak jak robiliśmy to z całego serca podczas poprzednich kryzysów, i niewątpliwie zrobimy to ponownie. Proszę, abyście pomogli nam dokonać konkretnej zmiany i zbudować niezbędne środowisko, abyśmy w tym społeczeństwie naznaczonym nienawiścią mogli ponownie zasiać ziarno zaufania, nadziei i miłości.

Zapewniam o mojej modlitwie i wdzięczności za każdego z Was!

W Chrystusie,

+ Kardynał Pierbattista Pizzaballa

Łaciński Patriarcha Jerozolimy

W załączonym oświadczeniu podane są niezbędne dane do przekazania swojego datku.